Jiří Vorel
OK 1 AQF
OK 1 MO
50 let od vydání
koncese
1966 -2016
award50.jpg
21.8.2012
Uběhl nějaký ten týden a dá se říci více jak rok od posledního záznamu. Mezitím došlo jen k jedné změně u mne v Hamovně. Ke stávajícímu TCVR, přibyl ještě jeden a to podstatně novější - KENWOOD TS 580 S.
No zatím se na něj jen tak trošku koukám a rozhýbám provoz až během zimy, protože nyní by bylo škoda nebýt na zahradě a sluníčku. Teď k němu ještě přemýšlím o anténě, ale to opravdu zatím nevím. Tak zase někdy 73 a ahoj.
21.6.2011
Radioamaterský život v DIGI již dávno čile funguje.
Po počátečních potížích při nastavování programu Mix 2.2, se celá konfigurace rozběhla a nyní již je vše "OK" k mé spokojenosti.
Celá konfigurace je poměrně jednoduchá a obsahuje TCVR IC706 MK II G. Program Mix 2.2 a celé to řídí malinká černá skřínka, jejiž popis najdete na OK5EPC. Vše se již potom vysílá pomocí antény LW 40 metrů.
A co je vidět na vodopádu - je to jednoduchá odpověď, celý svět. Stačí mít jen dostatek času a být u zařízení.

Pro ty kdo by projevili zájem, je vhodné navštívit právě OK5EPC, kde jsou základní údaje uvedeny.


Tak mnoho štěstí a někdy na pásmu, 73 ahoj Franta
------------------------------------------------------------------------------------
9.10.2010 a 10.10.2010 byla radioamatérská stanice OK1DDA zaregistována do seznamu Evropského klubu stanic, provozujících digitální druhy provou a to konkrétně PSK31.
OK1DDA byla v Evropském klubu EPC zaregistrována pod číslem 12935 a v Českém klubu CZ-EPC pod číslem 0129.
V nejkratším možném termínu bude rovněž zahájeno vysílání tímto druhem provozu. Čeká se jen na objednaný modem, nebo chcete-li ovládací kontrolér, který umožní spolupráci s TRX. Potom po náležitém seznámení a postupném uvedení do provozu se budu již věnovat navazování spojení tímto druhem provozu.
.
Objednaný modem je doma a proběhlo jeho první nastavení a tak je již možnost sledovat tzv."vodopád", jinak přehled stanic na pásmu. Velmi pěkná a zajímavá novinka.
Po prvních zkouškách (zatím jen poslech) musím konstatovat kolik stanic se již tímto druhem provozu baví. A současně se používají poměrně velmi malé výkony. Maximální výkon se běžně používá do 50W. Při těchto zkouškách je na 3,5 MHz běžně slyšet celá Evropa a to poslouchám jen na 5 m drátu, položeného na zemi.
Tolik tedy aktuální novinky z DIGI provozu.
Již nyní se těším na spojení a tak mnoho 73 Franta
Digitální provoz
OK1DDA(129).jpg
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one